Контрабанда лісу зменшилась, – Державна фіскальна служба

У фіскальній службі заявляють, що в липні оформлення на експорт паливної деревини з України зменшилася втричі.

У фіскальній службі заявляють, що в липні оформлення на експорт паливної деревини з України зменшилася втричі.

“Середньодобовий показник оформлення на експорт паливної деревини в липні поточного року зменшився майже в 3 рази в порівнянні з червнем. Так, в червні 2018 року в середньому протягом доби оформлялося в режимі експорт понад 2,8 тис. тонн вантажів, в липні цей показник скоротився до 1,5 тис. тонн, а за період з 23 липня (посилення заходів) по 6 серпня середньодобовий показник склав 0,8 тис. тонн. Отже середньодобовий експорт зменшено втричі в порівнянні з червнем”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, основним ризиком при вивезенні лісоматеріалів є внесення недостовірних відомостей щодо характеристик товару в сертифікат про походження. Йдеться про підміну кодів. Наприклад, ліс кругляк, заборонений до вивезення, декларується як паливна деревина.

Протягом 7 місяців 2018 року митницями порушено 45 справ про порушення митних правил на загальну суму близько 40 млн грн.

У 2017 році кількість порушених справ склало 163 на суму 20 млн грн. Застосовано стягнень (штрафів та конфіскацій) на суму 2,6 млн грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі