Контракт з Газпромом живив корупцію в Україні, – Петро Порошенко

Збитки через газові контракти з РФ в 2009 році становили $32 млрд.

Різниця між реальними обсягами спожитого газу і певними контрактами з ПАО “Газпром” живила корупцію в Україні.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.

“Сьогодні була прес-конференція в НАК “Нафтогаз”, де керівництво компанії повідомило, що загальна сума збитків України від виконання підписаного з ПАО “Газпром” контракту становить 32 млрд”, – заявив президент.

Він зазначив, що зараз звучать популістські обіцянки про зниження ціни на газ для українців у рази. “А навіщо зараз обіцяти? Навіщо ж ви тоді зафіксували ціну 450 доларів за тисячу кубів, що майже вдвічі перевищує ту, що платить Україна зараз?”, – додав він. “У цьому є дуже велика небезпека – або кремлівської п’ятої колони, або популістів, які намагаються обдурити популізмом”, – додав глава держави президент.

Порошенко наголосив, що якщо раніше від 20 до 30 млрд імпортного газу закуповувалося з-за кордону, а в контракті було зобов’язання купувати 50 млрд куб. м, то в 2017 році Україна купила тільки 14 млрд куб. м, а в 2018 – лише 10 млрд куб. м.

Він зазначив, що якщо порівняти 50 млрд куб. м в контракті і 10 млрд куб. м зараз, виникає питання куди йшли ці 40 млрд куб. м різниці. “На живлення корупції, яку нашими зусиллями ми зупинили в енергетичному секторі”, – наголосив президент.

категорії
Економіка

Публікації по темі