Країни ОПЕК+ погодилися знизити видобуток на 10 мільйонів барелів на день

Члени ОПЕК+ за підсумками переговорів у четвер, 9 квітня, домовилися про те, що з 1 травня і до кінця червня зниження видобутку нафти складе 10 млн барелів на день.

Члени ОПЕК+ за підсумками переговорів у четвер, 9 квітня, домовилися про те, що з 1 травня і до кінця червня зниження видобутку нафти складе 10 млн барелів на день.

Про це повідомляє Reuters.

З 1 липня скорочення складе 8 млн барелів на добу, а з січня по квітень 2021-2022 року — 6 млн барелів на добу.

Учасники ОПЕК+ домовилися провести нову відеоконференцію 10 червня, щоб обговорити ситуацію на ринку.

Ймовірно, надалі до угоди приєднаються США і Канада, а загальне скорочення тим самим досягне в травні-червні 15 млн барелів в день. Проте в проекті угоди цей пункт прописаний не був. Неясна також позиція Бразилії та Норвегії, чиїх представників запрошували взяти участь у відеоконференції.

Такі умови угоди влаштували всі країни крім Мексики, переговори з якою тривали до пізнього вечора. Мексику не влаштовував варіант, при якій вона повинна скоротити видобуток на 400 тис барелів на добу.

У відповідності з домовленостями різні учасники угоди по-різному скоротять видобуток:

  • Росія і Саудівська Аравія на 2,5 млн барелів кожна
  • Ірак на 1,06 млн барелів
  • ОАЕ на 0,72 млн барелів.

6 березня 2020 року учасники угоди ОПЕК+ про скорочення видобутку, яке на той момент входили тільки члени картелю, Росія і ще кілька країн, що видобувають нафту, не домовились про продовження угоди, і вона перестала діяти 1 квітня.

Після цього Саудівська Аравія, найбільший участник ОПЕК, заявила про плани збільшити поставки на ринок на більш 25% і оголосила цінову війну, запропонувавши покупцям значні знижки. Це призвело до значного зниження цін, яке посилило загальне зниження споживання на тлі кризи, пов’язаної з поширенням коронавіруса.

Вартість бареля марки Brent опустилася нижче $ 25 за барелів, хоча ще місяць до цього він коштував $50.

У підсумку, через місяць президент США Дональд Трамп переконав Москву і Ер-Ріяд знову сісти за стіл переговорів, а до нової угоди ОПЕК+ погодилися приєднатися значно більше країн-виробників.

Червневі ф’ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на 1,5% до рівня закриття і торгуються по $ 33,35 за барель. Травневі ф’ючерси на WTI зросли на 3,5% — до $ 26 за барель.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі