Кредитні канікули для бізнесу. У НБУ розповіли, як це буде на практиці

НБУ найближчими днями затвердить принципи кредитних канікул для бізнесу. Після завершення карантину банки разом з бізнесом будуть вирішувати, як реструктуризувати борги, що накопичилися.

НБУ найближчими днями затвердить принципи кредитних канікул для бізнесу. Після завершення карантину банки разом з бізнесом будуть вирішувати, як реструктуризувати борги, що накопичилися.

Про це повідомила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в ефірі одного з телеканалів, передає Уніан.

За словами Рожкової, на сьогодні банки продовжують кредитувати бізнес, зокрема агропромисловий.

«Ми підготували цілий ряд кроків, які допоможуть мінімізувати податковий тиск на бізнес. Я кажу про пільговий режим обслуговування кредитів, або так звані кредитні канікули.

Нацбанк лише деталізує для банків ці правила, які стосуються населення, і поширить ці правила податкових канікул для бізнесу, який сьогодні повністю або частково припинив свою діяльність, втратив доходи», — сказала Рожкова.

За словами заступника голови НБУ, на першому етапі банки повинні запропонувати бізнесу кредитні канікули на період карантину, а вже після його завершення спільно вирішити, як реструктуризувати нагромадилася за цей період заборгованість.

«Після того, як обмежувальні заходи скасують, бізнес разом з банками почне розглядати питання, як цю накопичену за період кредитних канікул заборгованість правильно реструктуризувати. Сьогодні або завтра ми приймемо це рішення правління. Це будуть універсальні принципи, які будуть поширюватися на всі банківські установи», — зазначила перший заступник голови НБУ.

Рожкова також наголосила, що ці принципи мають рекомендаційний характер для банків, однак такими діями регулятор дає можливість зберегти клієнта, не втративши власний капітал.

За її словами, один з прийнятих Радою законів вже передбачає заборону банкам і фінансовим установам, які займаються кредитуванням, застосовувати штрафи та пені, а також підвищувати процентну ставку на період карантину.

ВР прийняла закон №3220 для підтримки малого та середнього бізнесу на час карантину. Він вводить податкові канікули з 1 березня по 30 квітня. Що це означає:

  • звільняє ФОПів від сплати ЄСВ, а також від земельного податку, податку на об’єкти нежитлової нерухомості, орендної плати за земельні ділянки;
  • забороняє перевірки господарської діяльності (крім групи з високим ступенем ризику) до 31 травня, а також документальні та фактичні перевірки податковою службою до 18 травня;
  • скасовує штрафи за порушення податкового законодавства, вчинені з 1 березня по 30 квітня.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі