Кредитні канікули українцям надають 30 банків — НБУ

30 українських банків надають своїм клієнтам так звані кредитні канікули, дозволяючи на період карантину не платити кредитних платежів. 

30 українських банків надають своїм клієнтам так звані кредитні канікули, дозволяючи на період карантину не платити кредитних платежів.

Про це повідомляє пресслужба НБУ у фейсбуці.

«Ми проаналізували публічні пропозиції на вебсайтах банків. За нашими даними кредитні канікули повністю або частково запровадили 30 банків. Тобто більшість банків, які активно працюють з населенням», — повідомили там.

У Нацбанку зазначають, що крім банків, кредитні канікули запровадили ще й більшість фінансових установ, які надають кредити населенню.

Водночас, низка українських банків працюють виключно з великим бізнесом, тому рішення про запровадження кредитних канікул для таких клієнтів ухвалюють в індивідуальному порядку.

«Карантин не скасовує ваших зобов’язань за кредитом. Кредитні канікули не зменшують суму боргу. Зараз банки пропонують переважно відстрочку сплати тіла кредиту. Тобто клієнти тимчасово не платять основний борг, а от відсотки банки просять платити. Адже паралельно банки продовжують платити своїм клієнтам відсотки за депозитами», — пояснюють у Нацбанку та нагадують, що кредитні канікули не передбачають прощення кредиту позичальнику.

Читайте нас у Telegram.

категорії
БізнесЕкономіка

Публікації по темі