Частину акцій Укрпошти та Укрзалізниці продадуть

ВРУ прийняла законопроект про скасування переліку заборонених до приватизації об'єктів. З переліку виключили Укрпошту та Укрзалізницю.

ВРУ прийняла законопроект про скасування переліку заборонених до приватизації об’єктів. З переліку виключили Укрпошту та Укрзалізницю.

Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

“Верховна Рада прийняла законопроект 1054-1 про скасування переліку заборонених до приватизації об’єктів. З переліку об’єктів виключили Укрпошту та Укрзалізницу. Це не означає, що їх продадуть з молотка, але це переконливий сигнал, що державний бюджет зможе поповнитись грошима, а інвестори матимуть змогу модернізувати підприємства”, – написав Владислав Криклій.

Також він додав, що стратегічні об’єкти залишаться з часткою держави не менше 50%+1 акція, але зможуть активно працювати над пошуком стратегічних інвесторів. Хто знає може це буде один з найбільших e-commerce гігантів або міжнародних фінансових організацій.

“В бізнесі активи завжди працюють на компанію. Чого не завжди скажеш про державні підприємства – нескінчені причини, що заважають розвитку. Це унеможливлювало роботу з інвесторами, багато рішень залежних від держави, але нарешті можемо це змінимо”, – наголосив міністр.

Керівник “Укрзалізниці” зазначив Євген Кравцов, що тепер “Укрзалізниця” матиме змогу залучати кошти, необхідні для імплементації стратегії розвитку від найбільших світових інвесторів. За базовим сценарієм на найближчі 5 років потрібно щонайменше 150 мрлд грн.

“Прощавай, остання серйозна перепона, яка заважала нам залучати великих інвесторів для модернізації Укрзалізниці. Нам тепер пряма дорога до IPO. IPO – це наша стратегічна мета на найближчі кілька років. Це найбільш оптимальний інструмент для залучення великих обсягів інвестицій, який не створює боргового навантаження для компанії. Плюс до цього – покращення стандартів корпоративного управління в компанії.”, – написав Кравцов.

Нагадаємо, 2 жовтня ВР проголосувала за скасування закон “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” від 7.07.1999 року.

У пояснювальній записці зазначають, що закон сприятиме активізації інвестиційної діяльності в ринковому середовищі, забезпечить рівність прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави щодо розпорядження об’єктами державної власності, що сприятиме оптимізації системи управління державним майном.

“Зняття штучних заборон щодо приватизації державного майна позитивно вплине на економічний розвиток регіонів”, – підкреслили автори законопроекту.

Зокрема, приватизації підлягатимуть такі підприємства, як “Укрпошта”, “Укрзалізниця”, племзавод “Плосківський”, Інститут споруд штучного клімату, “Хлібна база №86”, трускавецький санаторій “Батьківщина”, Хмельницький та Чернігівський “Облавтодор”, Харківський метрополітен, “Дніпрозалізничпостач”, поліграфічний комбінат “Україна”, Київська офсетна фабрика “КОФ” міжобласні спеціальні комбінати та десятки спиртових заводів.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі