Курс валют, криптовалюти та ціна на нафту

Долар різко впав у ціні.

Долар різко впав у ціні.

Про це свідчать дані регулятора.

Так, його вартість сьогодні складає 27,04 гривні, що а 16 копійок дешевше, ніж попереднього банківського дня.

У свою чергу, євро коштує 29,53 гривні, це на 3 копійки дешевше, ніж учора.

Курс біткоїна до гривні сягає 186 тис. 698грн.. а барель нафти марки brent коштує – 32,21 дол.

Читайте нас у Telegram.

Додамо також, у Нацбанку розповідають, що держава може підтримати економіку та українців коштами держбюджету.

“Останніми роками Україна навчилася жити своїм коштом. Тобто витрачала майже стільки ж, скільки заробляла. Про це свідчив показник дефіциту бюджету на рівні 2% та зниження боргу відносно ВВП. Тому сьогодні держава може собі дозволити збільшити обсяг видатків на підтримку бізнесу та громадян. Так, це збільшить дефіцит із 2% до близько 8%. Але це некритично для макроекономічної ситуації”. – кажуть у пресслужбі відомства.

Сьогодні звучать заклики, мовляв Національний банк може профінансувати бюджет емісією гривні. Це просто, але безвідповідально. Наша країна має досвід 90-х, 2008 та 2014 років. Тоді емісія призводила лише до негараздів.

🚩 Національний банк проти того, аби знову випускати з пляшки «джина інфляції та девальвації». Адже через емісію гривня стрімко знеціниться, а ціни стрімко зростуть. Це шлях у нікуди. Це повернеться економіці бумерангом. А постраждають, перш за все, люди з найнижчими доходами, яких ми навпаки маємо захистити.

Що уряд та Національний банк можуть зробити, аби допомогти людям та бізнесу?

Держава не може вмикати «друкарський станок», але може покрити збільшення видатків за рахунок запозичень. Дешевих запозичень.

Наша країна має позитивний досвід співпраці з міжнародними партнерами. Зараз ми перебуваємо на фінальному етапі перемовин із МВФ та іншими донорами. Ця співпраця забезпечить притік валюти в Україну. Кошти покриють дефіцит бюджету.

Щоб стимулювати економіку, НБУ вже знизив облікову ставку до 10%.

Також ми готові підтримати банки ліквідністю, тобто коштами за потреби. Зі свого боку, банки мають спрямовувати ці кошти на кредитування бізнесу й українців. Це також стимулюватиме економіку”. – підсумовують у НБУ.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі