Лев Парцхаладзе: “В Україні повинні будуватися нові сучасні медамбулаторії”

У 2019 році у державному бюджеті передбачений ще 1 млрд грн на сільську медицину.

“У сільській місцевості проживає близько 30% всього населення України. Але якість надання первинної медичної допомоги на селі сьогодні перебуває в жахливому стані. Люди дуже очікують змін у цій сфері. Більшість старих медичних закладів у незадовільному санітарному стані, там немає навіть водопостачання та туалетів, однак є грибок на стінах тощо. Приміщення в аварійному стані. Ремонтувати такі морально застарілі будівлі дорожче, ніж будувати нові”, – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Нові сучасні медичні амбулаторії, які наразі будуються у сільській місцевості  – це, по-перше, доступність медичної допомоги для кожного сільського мешканця. Це зручні та комфортні умови для пацієнтів, сучасне обладнання, включаючи телемедицину та службовий транспорт.

Наразі затверджено будівництво 517 таких закладів у всіх областях. На більшій половині об’єктів вже розпочаті будівельні роботи. У Кіровоградській, Дніпропетровській, Луганській, Миколаївській та Хмельницькій області розпочато будівництво всіх об’єктів мережі закладів первинної медичної допомоги. У Кіровоградській області вже почали працювати нові амбулаторії у селах Протопопівка, Панчеве та Велика Виска.

Нові амбулаторії будуються за рахунок фінансування з державної субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. У 2017-2018 рр., її розмір складає 5 млрд грн. У 2019 році у державному бюджеті передбачений ще 1 млрд грн на сільську медицину.

категорії
Економіка

Публікації по темі