Лікарю, який хотів 5 тисяч доларів за групу інвалідності, пом’якшили обвинувачення і він відбувся штрафом

Лікарю, який хотів 5 тисяч доларів за групу інвалідності, пом’якшили обвинувачення і він відбувся штрафом

Конотопський міськрайонний суд Сумської області покарав лікаря за шахрайство і підбурювання до передачі неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 1 березня.

Влітку до голови Лікарсько-консультативної комісії КЗ «Конотопська міська лікарня» звернувся чоловік з приводу отримання групи інвалідності. У документах лікар побачив побачив діагнози, а саме: залишкові явища інсульту та інфаркту і зрозумів, що відвідувач має всі підстави отримати групу інвалідності на МСЕК.

Але, почувши, що чоловік є  скульптором і багато заробляє, лікар вирішив отримати від нього гроші. Адже потерпілий не орієнтується у порядку отримання групи інвалідності і йому не відомо, що фактично дане питання не є компетенцією голови ЛКК, а вирішується Медико-соціальною експертною комісією (МСЕК).

Лікар озвучив суму – 5000 доларів або 140 тисяч гривень. У подальшому він частинами одержав 56 тисяч гривень і був затриманий. Гроші він більше нікому не передавав, а залишав собі.

З 2018 року дії лікаря кваліфікували за ч.3 ст.368 ККУ як одержання неправомірної вигоди, що карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна. Але на початку 2021 обвинувачення змінили на шахрайство (ч.1 ст.190) і  підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди (ч.2 ст.15, ч.4 ст.27 ч.1 ст.369 КК України).

Лікар уклав з прокурором і йому призначили узгоджене покарання – 11 900 гривень штрафу.

Оскільки конфіскація лікарю більше не загрожує, то суд ухвалив повернути йому вилучене з квартири майно: 32 тисячі доларів, 1000 євро, 233 тисячі гривень і два годинники з металу жовтого кольору.

категорії
Економіка

Публікації по темі