Ліквідацію Укрінбанку продовжили на рік

Ліквідація Укрінбанку продовжується до 22 березня 2021 року включно.

Фонд гарантування вкладів фізосіб вирішив продовжити терміни ліквідації «Укрінбанку» (Українського інноваційного банку) на рік.

Про це йдеться в повідомленні ФГВФО.

Ліквідація Укрінбанку продовжується до 22 березня 2021 року включно.

НБУ визнав Укрінбанк неплатоспроможним в кінці 2015 року. В середині 2016-го фінустанову перейменували, власники перереєстрували банк в звичайну юрособу під назвою Укрінком і «перевезли» його з Києва в Сєвєродонецьк. Фонд гарантування спочатку компенсував вкладникам банку 1,8 млрд грн депозитів, потім втратив контроль над ним.

В 2016 році ФГВФО отримав рішення суду першої інстанції про те, що введення в Укрінбанк тимчасової адміністрації було незаконним. Оскаржити факт перереєстрації банку Фонду поки не вдалося.

Компанія Укрінком — юрособа, в яку трансформувався Укрінбанк. Компанія наполягає, що саме вона залишається законним кредитором усіх боржників банку, оскільки вона і є банк — тільки з іншою назвою і без права займатися банківською діяльністю.

У серпні 2019 року Верховний Суд визнав незаконною неплатоспроможність Укрінбанку. Суд повністю відхилив аргументи НБУ і ФГВФО, що Укрінком не є правонаступником Укрінбанку, підтримавши позицію, що це одна і та ж юридична особа з такими ж правами, в тому числі і на звернення до суду.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі