Лише чотири державні шахти в Україні приносять прибуток

В Україні нараховується 102 державні шахти, переважна більшість з яких розташована у зоні проведення операції Об’єднаних сил.

Із 33 державних шахт, що знаходяться поза зоною Операції об’єднаних сил, лише чотири є прибутковими.

«В межах Міністерства енергетики та вугільної промисловості потрібно приймати чіткі, конкретні рішення, які дозволять вивести галузь із кризи. Я проаналізував ситуацію і можу сказати, що це можливо. Нам потрібно забути про стук шахтарських касок, коли люди говорять про свою заробітну плату. Маємо чути на видобувних підприємствах шум виробництва», – зазначив Володимир Гройсман під час урядової наради, присвяченій вугільній промисловості в Україні.

У Кабінеті Міністрів також зауважили, що за п’ять місяців 2018 року видобуток вугілля з державних шахт був на 3,6% меншим від планового показника, а за рік він скоротився на 7,6%. Водночас вартість вугілля зросла на 30,5%.

Нагадаємо, що обсяг бюджетної підтримки шахт щороку перевищує 1 млрд грн. На початку липня Верховна Рада схвалила зміни до Державного бюджету і дозволила додатково виділити ще 1,4 млрд грн на потреби шахтарів, передусім на погашення зарплатних боргів.

категорії
Економіка

Публікації по темі