ЛОР ухвалила Стратегію розвитку Львівської області до 2027 року

Стратегія – має стати базою для бюджетного планування і залучення коштів з різних джерел фінансування. 

Львівська обласна рада сьогодні, 24 грудня, ухвалила Стратегію розвитку Львівської області на період з 2021 р. до 2027 р. та План заходів з її реалізації у 2021 – 2023 роках.

Місією Стратегії є розвиток людського капіталу, забезпечення високої якості життя та економічного зростання на основі екологічно невиснажливої та енергоефективної промисловості, інноваційно орієнтованої біоекономіки, креативних індустрій, туристично-рекреаційної сфери.

“Чому саме такий період, тому що відбувається синхронізація планування України з ЄС. Обговорення даного питання тривало рік. В робочу групу було включено 339 експертів, лише 10% з них це чиновники, решта — представники бізнесу, громадських організацій, ті, які реально працюють в економіці”, – повідомив Василь Лозинський, перший заступник голови облдержадміністрації.

Для обговорення та напрацювання стратегії було проведено 30 засідань робочих груп, 5 фокус-груп, 8 круглих столів, 5 засідань керівного складу комітету і 4 сюр-регіональні робочі групи.

В ході обговорення спершу був проведений соціально-економічний аналіз, потім проведені галузеві обговорення, визначення смарт-спеціалізації, опитування бізнесу та соціуму, після чого був складений проект стратегії 2027 та плану захотів на 2021-2023 роки.

“Велика частина стратегії, що діє до 2020 року не є реалізована, це було пропрацьовано і ті виклики були враховані в стратегії на наступні роки”, – зазначив Василь Лозинський.

Стан реалізації діючої стратегії

Він також відзначив, основні проблеми, які чекатимуть Львівщину у найближчі роки. Серед них:

 • негативні демографічні тенденції (старіння нації, трудова міграція)
 • дисбаланс ринку праці (підготовка кадрів для розвитку економіки)
 • технологічна відсталість промисловості (невідповідність стандартам ЄС)
 • екологічні виклики (поводження з ТПВ, забруднення води)
 • житлово-комунальні проблеми (водо- та газопостачання, енергоефективність)
 • зношеність інженерної інфраструктури (80% доріг потребують ремонту)
 • дисбаланс розвитку територій (сільських, гірських, міських)

Стратегія – має стати базою для бюджетного планування і залучення коштів з різних джерел фінансування.  Документ має на меті досягнення п’ятьох стратегічних цілей: конкурентоспроможна економіка на засадах смарт-спеціалізації, якісне життя, збалансований просторовий розвиток, чисте довкілля, туристична привабливість. Конкретні обсяги фінансових, матеріально-технічних і трудових ресурсів, необхідних для виконання Стратегії, визначені під час розроблення Плану заходів з її реалізації.

Джерелами фінансування реалізації Стратегії будуть:

 • кошти Державного бюджету України
 • кошти місцевих бюджетів
 • кошти міжнародних організацій
 • коштів інвесторів
 • благодійні внески
 • кошти з інших джерел, не заборонених законодавством

На разі в цілому до Плану заходів з реалізації у 2021 – 2023 роках проєкту Стратегії відібрано 336 пропозицій на загальну суму 71 млрд грн.

Нагадаємо, нова Стратегія має сприяти соціально-економічному розвитку області, бути основою для розробки надалі програм та проектів регіонального розвитку, тому з метою якісного соціально-економічного аналізу та правильного визначення стратегічного бачення розвитку області необхідна тісна співпраця із провідними навчальними, науково-дослідними, аналітичними установами області, представниками бізнесу та громадськості.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі