Львів має понад 100 мільйонів євро кредитних зобов’язань

А зараз ЛМР бере кредит для закупівлі нових трамваїв

Станом на 1 серпня Львів має понад 100 мільйонів євро кредитних зобов’язань.

Про це стало відомо зі слів Валерія Веремчука, депутата фракції Громадський рух «Народний контроль», на сесії ЛМР.

«Місто Львів має зобов’язання станом на 1 серпня 106 мільйонів євро і 6 мільйонів 770 тисяч доларів перед кредиторами. А оскільки 9 серпня був підписаний кредитний договір з ЛКП «Зелене місто», до цієї суми ще плюс 25 мільйонів євро. Тому кожен наступний кредит, який хоче взяти місто потрібно розглядати під величезною лупою та з великими дискусіями», – висловив свою думку Валерій Веремчук, депутат фракції Громадський рух «Народний контроль».

Дискусія виникла під час обговорення питання про кредит у ЄБРР на 17,5 млн євро для модернізації електротранспорту і тролейбусного ДЕПО.

«Сьогодні місто Львів має не десятки, а сотні мільйонів кредиту. Я розумію, що ви, Андрію Івановичу, в 2019 році підете зі Львова до Києва і вам буде все одно, що тут відбуватиметься. Щодо ремонту ДЕПО, я вважаю, що наших коштів буде достатньо для цього. І не треба влізати у кредитні зобов’язання. Ми заганяємо Львів у боргову яму», – додав Ігор Телішевський, депутат фракції УКРОП.

Мер міста виголосив чітку позицію, що кредит брати потрібно.

«Ці кошти потрібно буде віддавати за 10 років. Я вірю, що за цей час економіка України суттєво зросте. Я думаю, що 50% коштів, які генеруються містом повинні залишатися в місті. І  наш бюджет виросте відсотків на 20. Також якщо держава віддасть містам право оперувати місцеві податки і збори, до Львова надійде ще 300-400 мільйонів. Тобто є надзвичайно великі ресурси, які можна використовувати. Жодна країна не бере такі дешеві кредити на 10 років», – прокоментував Андрій Садовий, голова міста.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі