Львівська залізниця зазнала понад 56,5 мільйонів гривень збитків за пільгові перевезення

Кошти підраховано за 2018 рік.

Збитки Львівської залізниці в приміському сполученні лише за пільгові перевезення у 2018 році становлять понад 56,5 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба “Укрзалізниці”.

Впродовж 2018 року регіональна філія «Львівська залізниця» надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій у приміському сполученні на загальну суму понад 68 млн 484 тис. грн. Тоді як органи державної влади та місцевого самоврядування в семи областях (Львівська, Тернопільська, Рівненська, Волинська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська), які об’єднує залізниця, за рік компенсували магістралі лише 11 млн 906 тис. грн, що становить 17,4% від фактично витраченої суми.

У приміському сполученні на Львівщині за перевезення пасажирів пільгових категорій у 2018 році нараховано понад 27,1 млн грн, тоді як за рік компенсовано близько 5 млн грн. На Тернопільщині за звітний період Львівській магістралі компенсовано 1,627 млн грн за фактичної суми витрат у 12,183 млн грн. На Рівненщині компенсовано 1,471 млн грн, тоді як витрати залізниці на забезпечення перевезень пільгових категорій громадян у області становлять понад 7,9 млн грн.

Понад 6 млн грн упродовж минулого року залізниця витратила на забезпечення пільгових приміських перевезень у Волинській області. При цьому за звітний період отримала 2 млн грн компенсації. Понад 4,7 млн грн Львівська залізниця витратила на пільгові перевезення в Закарпатській області, отримавши близько чверті компенсації від цієї суми.

У Чернівецькій та Івано-Франківській областях, де магістраль за 2018 рік сумарно надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій на понад 10 млн грн, компенсували заледве 721 тис. грн. На Івано-Франківщині за звітний період залізничникам відшкодували 577 тис. грн, що становить 8,3% від фактично витраченої суми, у Чернівецькій області відповідно – 143,6 тис. грн (4,1%).

Львівська залізниця вкотре наголошує, що в бюджетах обласних, районних рад і адміністрацій, а також міських рад та об’єднаних територіальних громад закладаються суми компенсацій, що не відповідають реальним витратам магістралі за надання цієї послуги. Тож залізничники звертаються до органів державної влади та місцевого самоврядування з проханням уважно поставитися до планування коштів, що призначені для відшкодування за перевезення пасажирів пільгових категорій під час формування бюджетів на 2019 рік.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі