Майже 8% зареєстрованих ФОП в Україні здійснюють діяльність в ІТ-сфері

Частка таких підприємців серед інших фізосіб-підприємців зросла з 5% до 7,5%

За три роки в Україні зросла кількість зареєстрованих фізичних осіб – підприємців в ІТ-сфері. Їх число збільшилось на 41 тисячу осіб, або на 45%, повідомляє сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot.

Про це повідомляє Finbalance.

Частка таких підприємців серед інших фізосіб-підприємців зросла з 5% до 7,5%. Водночас загальна кількість підприємців за цей період скоротилося на 8%, або на 164 тисячі, – до 1,8 мільйона осіб.

У повідомленні наголошується, що законопроект Міністерства соціальної політики про жорсткий контроль за використанням підприємців замість повноцінного найму на роботу вдарить саме по ІТ-сфері як найбільш активного виду бізнесу, що використовує підприємців.

Також Мінсоцполітики пропонує жорстко обмежити використання фізичних осіб – приватних підприємців замість повноцінного найму на роботу. В оприлюдненому міністерством законопроекті встановлено сім критеріїв, збіг по трьох з яких дає підставу вважати відносини трудовими.

Прем`єр Володимир Гройсман пообіцяв провести широке обговорення законопроекту Мінсоцполітики із залученням експертів та профільних асоціацій. Про плани взяти активну участь в обговоренні цього законопроекту заявив і Президент Петро Порошенко.

категорії
Економіка

Публікації по темі