Мала приватизація вже принесла Україні мільярд гривень

Велика приватизація все ще заблокована судом.

Із моменту старту малої приватизації восени 2018 року до бюджетів країни усіх рівнів надійшов 1 мільярд гривень.

Про це у Facebook повідомив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко.

“1 мільярд гривень. Саме стільки за 9 місяців надійшло до бюджетів усіх рівнів з моменту старту малої приватизації”, – йдеться у повідомленні урядовця.

За цей час у системі Prozorro.Продажі було проведено 808 аукціонів, на яких продано 552 об’єкти державної власності. Зокрема, продаж об’єктів нерухомого майна приніс 826 мільйонів гривень, майнових комплексів – 103 мільйони, корпоративних прав – 101 мільйон, а ще транспортного обладнання на 29,5 мільйона, промислової техніки на 10 мільйонів.

Олександр Саєнко розповів також про рекорди малої приватизації. Зокрема найдорожчий успішно проданий лот коштував 57 млн грн – це пакет акцій “Тернопільського радіозаводу “Оріон”. Найдорожчий виставлений лот – 50 млн грн за приміщення у Львові на площі Ринок загальною площею 481 кв. м. Найбільше зростання ціни – на 80000% – за господарське приміщення загальною площею 65 кв. м у Хмельницькій області.

“На жаль, велика приватизація до цього часу все ще заблокована судом. Це свідчить, що прозорий процес, який був розпочатий урядом, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Фондом державного майна України спільно з нашими міжнародними партнерами, точно не всіх влаштовує. Безпрецедентний випадок, коли уряд і Фонд держмайна внаслідок судового рішення із забезпечення позову позбавлені можливості розпочати пошук і залучення інвестицій в державний сектор”, – відзначив міністр Кабміну.

Довідка

Мала приватизація – це продаж підприємств, ділянок, споруд, пакетів акцій компаній, які належать державі чи місцевій владі. Але на відміну від приватизації великої, мала приватизація обмежується об’єктами вартістю до 250 млн грн.

Нагадаємо, що 8 квітня Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів під час спільної прес-конференції з Першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максимом Нефьодовим прозвітував про результати приватизації, як елементу реформи державної власності в Україні у 2016-2018 роках.

“Мала приватизація вже сьогодні створює нові можливості для бізнесу. У 2015 році Фонд держмайна продав 109 об’єктів колишніх так званих груп А, Д і Ж приватизації на суму трохи більше 45 млн грн. Водночас, з серпня 2018 року, коли ми запустили Прозорро.Продажі, тобто за 8 місяців Фонд держмайна спромігся продати 366 таких же не дуже привабливих об’єктів на загальну суму 376 млн грн”, – відзначив Перший віце-прем’єр-міністр.

категорії
Економіка

Публікації по темі