Мета законопроекту “Про працю” – допомогти людям легше знайти роботу і більше заробляти, – Милованов

За 5 років в Уряді планують вийти на середньоєвропейський рівень безробіття, тобто знизити цей відсоток до 5%. 

Сьогодні лише 12,8 млн з 28 млн українців працездатного віку працюють легально.

Про це зазначив на зустрічі з пресою Тимофій Милованов, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Лібералізація трудового законодавства має 4 мети:

  • Створення рівних правил гри та інтересів працівників та роботодавців. “Це не просто слова, якщо ви прочитаєте законопроект, то зрозумієте, що він є дзеркальним. Там дійсно можна легко змінити трудові відносини, але для кожної сторони та за спільною згодою”, – додав Тимофій Милованов.
  • Надання стимулу для розвитку бізнесу “Гнучкість дозволяє конкурувати за ринок праці. Якщо ми надаємо гнучкіші умови, ми й швидше конкуруємо за клієнта в інших країнах.
  • Спрощення процедури входу й виходу з трудових відносин в поєднанні з ефективними механізмами захисту від раптової втрати роботи. Наприклад, вводяться різні терміни попередження про майбутнє звільнення: для відпрацьованого менш як 6 місяців – за 15 днів, рік і більше – за 30 днів, 5 років і більше – 60 днів, понад 10 років – 90 днів. Або ж працівника можна звільнити негайно, без його згоди, але сплативши йому подвійну зарплату, наприклад, не за два місяці, а за чотири місяці вперед.
  • Полегшити працевлаштування та знизити рівень безробіття.

“Сьогодні лише 12,8 млн з 28 млн українців працездатного віку працюють легально. Про шо ми говоримо, який захист? Половина з нас, працездатного віку, або працює десь в іншій країні, або працює нелегально, неформально”, — зазначив міністр.

Мета даного законопроекту — допомогти людям легше знайти роботу і більше заробляти. “У нас план: нові робочі місця, 1 млн робочих місць ми обіцяли до 2024 року, і ми це зробимо”, додав Тимофій Милованов.

Сьогодні в середньому людина 3,5 місяці шукає роботу. Річ в тім, що вакансії, наш ринок праці дуже повільно працює. Це призводить до втрат для економіки, 1,6 млн людей шукають роботу в середньому 3,5 місяці. Сьогодні новим законопроектом цей термін хочуть зменшити до 2 місяців.

За 5 років в Уряді планують вийти на середньоєвропейський рівень безробіття, тобто знизити цей відсоток до 5%.

Поруч законопроектом про працю є ще декілька розроблення нових законів, які тісно пов’язані з трудовими відносинами. “Реформа ринку праці є комплексною реформою.  Адже вона не може бути забезпечена одним законопроектом. Тому це робота на роки”, – зазначив Тимофій Милованов.

Нагадаємо, у новому законопроекті про працю прописані можливості для аграріїв, які працюють на кількох об’єктах у різних роботодавців офіційно оформлювати свою діяльність та звільнення з роботи.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі