Ми маємо продовжити реформу Укрзалізниці, – Володимир Омелян

Сторони обговорили стан та перспективи розвитку Укрзалізниці, зокрема, у частині управління активами компанії та пріоритизації інвестицій, а також лібералізацію ринку залізничних перевезень.

Міністерство інфраструктури хоче продовжити реформу Укрзалізниці і розраховуємо на підтримку Світового Банку у цьому питанні.

Про це 4 заявив Міністр інфраструктури Володимир Омелян під час зустрічі із представниками Світового Банку та АТ «Укрзалізниця», передає прес-служба Міністерства інфраструктури.

Сторони обговорили стан та перспективи розвитку Укрзалізниці, зокрема, у частині управління активами компанії та пріоритизації інвестицій, а також лібералізацію ринку залізничних перевезень. Володимир Омелян наголосив на необхідності рішучих дій з реформування галузі.

Міністр інфраструктури також зазначив, що не менш важливим є вдосконалення тарифної політики.

“Для того, щоб провести таку політику та мати гарний сервіс одночасно, ми повинні мати підтримку Уряду. У той же час, ми маємо посилювати наш діалог з муніципальною владою, щоб зберегти приміське сполучення. Такі перевезення мають покращуватися та розвиватися за умови співфінансування місцевими владами”, – підкреслив Володимир Омелян.

Очільник Міністерства проінформував представників Світового Банку про значний інтерес з боку потенційних інвесторів до пілотних проектів з концесії вокзалів. У першу чергу, це стосується  залізничних вокзалів Києва, Львова та Миколаєва, де муніципальна влада та бізнес готові до концесії.

Володимир Омелян також попросив Світовий Банк додатково проаналізувати процедуру закупівель Укрзалізниці, щоб гарантувати їх прозорість та справжню конкуренцію.

У свою чергу, представники Світового Банку повідомили, що  експерти Банку працюють над стратегією реформування Укрзалізниці, приділяючи особливу увагу питанням підвищення операційної ефективності, якості послуг, мінімізації та нівелюванню ризиків лібералізації ринку.

категорії
Економіка

Публікації по темі