Ми шукаємо шляхи як в умовах карантину проводити кіберзмагання, – Назар Вовк

  Розкажіть про CyberZone Lviv та його відмінність від звичайного комп’ютерного клубу CyberZone існує більше 15 років в України, CyberZone Lviv – є його філією, що відкрилась за декілька...

 

Розкажіть про CyberZone Lviv та його відмінність від звичайного комп’ютерного клубу

CyberZone існує більше 15 років в України, CyberZone Lviv – є його філією, що відкрилась за декілька днів до початку першого локдауну. У нас встановлені потужні комп’ютери, що витримують навантаження усіх сучасних ігор. На нашійкібер-арені проводяться змагання з різноманітних кіберспортивних дисциплін, зокрема Counter Strike, Dota2 та інших. Це турніри як  місцевого, так і всеукраїнського рівня, зокрема і чемпіонату України.

Нас вирізняє від звичайного комп’ютерного клубу те, що ми є осередком кіберспортивної спільноти, де гравці можуть знайти однодумців, посперичатись, позмагатись.

Ви зазначили, що CyberZone існує уже чимало часу, 7 вересня кіберспорт було визнано офіційним видом спорту чи змінилось щось для вас

Скажімо так, на рівні клубу кардинальних змін не відбулось. До нас як приходили люди, так і приходять, турніри як відбувались так і відбуваються. Втім для гравців та організацій це вагомо.

Чи створюються зараз у Львові якісь школи або курси із кіберспорту, та чи готові ви стати платформою для таких курсів?

Власне я зараз працюю над програмою розвитку кіберспорту у Львові та Львівській області. На меті створення організації, що за сприяння місцевої влади буде організовувати турніри, в котрих брали б участь місцеві, шкільні та університетські команди. Тобто я уже працюю над цим, також були розмови щодо створення команд для людей з інвалідністю. Мав декілька розмов з людьми, що зацікавлені в цьому напрямку. Також у планах створення команди для ветеранів АТО, опрацьовуємо бонусну програму для них, аби вони могли приходити та займатись у нас на кібер-арені. Варто сказати, ми лише почали працювати у цьому напрямку, коронавірус та карантин, нажаль, вносить свої корективи.

Власне, як кібер-арена працює в умовах карантину

До карантину було значно простіше проводити турніри. Зараз, нажаль, ми не можемо їх проводити у тому ж вигляді, ми свідомі люди та не хочемо нікого наражати на небезпеку. Турніри проводимо, але вони значно розтягнуті у часі: команди приходять на певний час, згодом отримують інформацію про час наступного матчу, створюється відповідний графік матчів. Відтак турнір може тривати протягом цілого тижня.

Розкажіть про свою співпрацю з спонсорами, чи цікавий їм кіберспорт та кіберспортивні змагання

У нас було декілька турнірів з локальними спонсорами, знайшлись місцеві підприємці, що були готові підтримати львівські кіберспортивні команди на всеукраїнському турнірі. До прикладу Лазертаг Арена BLASTER, котра подарувала командам сертифікати на відвідування лазертагу. Під кожен турнір ми шукаємо спонсора, що міг би його підтримати.

Яка перспектива для молоді у кіберспорті та як вони на ньому можуть заробити

Як вийти з аматорів у професіонали – це справді цікаве питання. Якщо людина бачить своє майбутнє в кіберспорті, якщо вона не просто грає, а розвивається, наполегливо тренується та досягає успіхів – у неї є реальні шанси пробитись у професійний кіберспорт. Зараз, у час цифрових технологій є безліч можливостей продемонструвати себе та свої вміння.

Втім, аматорів дуже багато, до професійного рівня доходить незначний відсоток, аджехтось здається, хтось змінює шлях, хтось просто «переростає» і перестає цікавитись кіберспортом.

Ви розповіли, що займаєтесь напрямком створення кібершкіл у місті, чи доводилось вам спілкуватись з місцевою владою та чи є розуміння від них кіберспорту як одного з видів спорту

В мене було спілкування з декількома посадовцями, це було неформальне спілкування. Є розуміння, усі розуміють, що кіберспорт уже є частиною нашої реальності, його лише потрібно скерувати у правильне русло. Наразі є домовленість про підготовку такої собі дорожньої карти, й тоді ми уже матимемо предметну розмову щодо подальшого розвитку кіберспорту на Львівщині.

Скажіть чи можна асоціювати кіберспорт з азартними іграми чи букмекерством

Звичайно ні, та більшість це розуміє. Якщо говорити про діалог з владою, то вони розуміють, що колись вони й самі грали у комп’ютерні ігри у своє задоволення, зараз це перейшло на такий більш глобальний рівень. Втім є нерозуміння в тому, що гра може бути корисною. Навіть більшість батьків не розуміють відмінності між кіберспортом та бажанням стати кіберспортсменом та звичайним геймінгом чи ігровою залежністю.

Повертаючись до кібер-арени, скажіть чи рентабельний цей бізнес

Впринципі, я довго думав чи відкривати чи ні. На той момент у Львові не було жодної кібер-арени готової проводити турніри. Чи він рентабельний – я не скажу, що це надприбутковий бізнес, тим паче, що зараз ми живемо в умовах карантину і певного економічного спаду. Це звичайний бізнес, що потребує певної уваги до обладнання, до програмного забезпечення, що потребує певних поточних витрат. Проведення турнірів також потребує певної уваги та часу на організацію від керівництва, тож цей бізнес потребує постійної участі з боку власників.

категорії
БізнесЕкономікаІнтерв'юКіберспорт

Публікації по темі