Мінагрополітики збільшує прогноз урожаю зернових 2018 до 63,1 млн тонн

Попередній прогноз був на рівні 60 мільйонів тонн

Мінагрополітики коригує попередню оцінку урожаю 2018/2019 маркетинговий рік (60 млн тонн +) у бік збільшення та очікує збір зернових на рівні 63,1 млн тонн, що на 1,1 млн тонн більше ніж у попередньому маркетинговому році. Зростання забезпечить група пізніх зернових.

Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, попри далекі від оптимальних погодні умови, якість зібраного врожаю не викликає занепокоєння. «Втрати носили фрагментарний характер і у підсумку ми маємо гідне співвідношення продовольча пшениця/фураж на рівні 60/40», – зазначив Максим Мартинюк.

Прогноз експорту зернових в поточному маркетинговому році також збільшено – до 42 млн тонн.

Нагадаємо, для зберігання балансу споживання та експорту українського зерна, Мінагрополітики разом з учасниками зернового ринку  підписали Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 маркетинговий рік (укладається з 2011 року). Наразі в Меморандумі зафіксовано обсяг прогнозованого експорту пшениці продовольчих класів на рівні 8 млн тонн  та до 8 млн тонн фуражу. Потреба внутрішнього ринку в продовольчій пшениці складає 4,5 млн тонн

Довідково:

Станом на 11 вересня аграріями було намолочено 35,5 млн тонн зернових та зернобобових культур з площі 10,2 млн га або 69% до прогнозу при врожайності 34,8 ц/га.

Озимих на зерно було посіяно 327 тис. га, що складає 5% від прогнозу.

категорії
Економіка

Публікації по темі