Мінекономрозвитку пропонує знизити відсоток відрахування дивідендів та чистого прибутку держпідприємств до Держбюджету

Як відомо, починаючи з 2015 року державні компанії зобов’язані сплачувати частину власного прибутку в розмірі 75% до Державного бюджету. 

Мінекономрозвитку пропонує зменшити норму відрахування до бюджету частки чистого прибутку держпідприємств з 75% до 50%.

Про це зазначено на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Степан Кубів зазначив, що чинні норми щодо сплати держкомпаніями, зокрема, 75% чистого прибутку до бюджету, м’яко кажучи, не сприяють ефективності функціонування цих компаній, адже фактично не лишають їм вільних коштів для реінвестування.

“Ми пропонуємо зменшити цей відсоток хоча б до 50%. Так само до 50% ми пропонуємо зменшити частку сплати дивідендів державними акціонерними товариствами”, –  додав він.

Як відомо, починаючи з 2015 року державні компанії зобов’язані сплачувати частину власного прибутку в розмірі 75% до Державного бюджету. У 2018 році, станом на сьогодні державні підприємства сплатити понад 31 млрд грн дивідендів та відрахували 7,5 млрд частин їхнього чистого прибутку. При цьому, зношеність основних засобів держпідприємств складає близько 73%.

“Якщо не оновлювати виробничі потужності, то економіка України, а саме промисловість й інноваційний сектор суттєво втратить у власній конкурентоспроможності”, – зазначив Перший віце-прем’єр міністр.

категорії
Економіка

Публікації по темі