Мінекономрозвитку запропонував спростити передачу окремого майна з державної у комунальну власність

В разі ухвалення змін до Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності“, передача деякого майна у комунальну власність відбуватиметься за рішенням уповноваженого органу управління майном.

18 грудня Уряд ухвалив ініційований Мінекономрозвитку законопроект, який спрощує правила передачі деяких об’єктів з державної у комунальну власність.

Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

В разі ухвалення змін до Закону України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності“, передача деякого майна у комунальну власність відбуватиметься за рішенням уповноваженого органу управління майном. Тобто без рішення Кабінету Міністрів, як це було раніше.

Органи управління держпідприємствами зможуть самостійно передавати в комунальну власність деякі об’єкти. Зокрема, об’єкти житлового фонду, такі як гуртожитки, житлові комплекси або їх частини, інші об’єкти соціальної інфраструктури, тобто навчальні заклади, заклади культури (крім кінотеатрів), фізичної культури та спорту, охорони здоров’я (крім санаторіїв, профілакторіїв, будинків відпочинку та аптек). А також об’єкти соціального забезпечення, дитячі оздоровчі табори, які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств.

Окрім цього, Міністерство пропонує доповнити перелік об’єктів, що можуть безоплатно передаватись з державної в комунальну власність об’єктами інженерної інфраструктури електроенергетики. Це, зокрема, трансформаторні підстанції та електричні мережі.

категорії
Економіка

Публікації по темі