Міненерговугілля та Посольство Данії співпрацьовують щодо залучення інвестицій в енергетику України

Основною метою співробітництва є допомога Україні у досягненні амбітних цілей щодо частки відновлюваної енергії.

Українсько – Данська міжурядова співпраця націлена на зменшення споживання традиційних енергоресурсів та розвиток відновлювальних джерел енергії.

Поовідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Голова Українсько – Данського енергетичного центру Ольга Буславець повідомила про успішну та результативну співпрацю Проекту та підкреслила, що основною метою співробітництва із Данією в рамках Проекту є допомога Україні у досягненні амбітних цілей щодо частки відновлюваної енергії, передбачених Енергетичною стратегією України.

«Данія є однією із передових країн у використанні відновлюваних джерел енергії та лідером за розвитком новітніх енергетичних технологій, саме тому досвід цієї країни якнайкраще підходить для використання в Україні», – зазначила Ольга Буславець.

Серед основних результатів другої фази Проекту довгострокові сценарії досягнення цілей Енергетичної стратегії України на період до 2035 р., визначені конкретні механізми, які дозволять обирати оптимальні шляхи реалізації енергостратегії, стратегічна екологічна оцінка ЕСУ на період до 2035 та екологічна оцінках впливу на навколишнє середовище, збільшення частки відновлюваних джерел енергії та використання балансових потужностей та рекомендації для України щодо запровадження механізму аукціонів на будівництво нових потужностей ВДЕ та Данський досвід щодо організації аукціонів.

Серед пріоритетних завдань проекту, які наразі реалізуються є розроблення рекомендацій щодо інструментів та методології для балансування енергетичної системи, визначення оптимальної потужності акумуляторних батарей, розрахунок частки смартгенерації, обсягів та технологій управління попитом, що необхідні для забезпечення балансової надійності енергосистеми України, розроблення рекомендацій щодо створення системи короткострокового прогнозування виробництва електроенергії з вітру та сонця. А також створення «єдиного вікна» для сприяння залучення інвестицій у проекти енергоефективності та ВДЕ та створення системи короткострокового прогнозування балансу електричної енергії об’єднаної енергетичної системи України.

Ольга Буславець зазначила, що Проект тісно співпрацює з муніципалітетами щодо створення сприятливих умов для впровадження підходів у частині стратегічного енергетичного планування, що зосереджується на енергоефективних заходах та використанні відновлюваних джерел енергії. Зокрема, в рамках реалізації другої фази Проекту передбачено розроблення техніко-економічних обґрунтувань кількох обраних муніципальних проектів в секторі теплопостачання.

«Співпраця з Данським інвестиційним фондом IFU та програмою Danida Business Finance з метою залучення інвестицій у проекти чистої енергетики в Україні та налагодження діалогу із данськими компаніями для розроблення спільних рішень і посилення співробітництва є нашим пріоритетом», – підкреслила Голова УДЕЦ.

категорії
Економіка

Публікації по темі