Мінфін різко підняв ставки за держпаперами

Міністерсво фінансів 2 жовтня залучило до державного бюджету 2,772 млрд грн.

Міністерство фінансів підвищило ставку розміщення 9-місячних доларових облігацій внутрішньої держпозики до 7% річних, хоча до цього два тижні відмовлялося продавати їх з прибутковістю понад 5,95% річних.

Повідомлення з’явилося на сайті Фінансового клубу.

В повідомленні зазначено, що Міністерсво фінансів 2 жовтня на плановому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучило до державного бюджету 2,772 млрд грн.

Згідно даних Мінфіну, ставка розміщення 9-місячних доларових ОВДП була підвищена до 7% річних, хоча до цього два тижні міністерство відмовлялося продавати їх з прибутковістю понад 5,95% річних.

«Це дозволило міністерству залучити майже в 3,5 рази більше валюти, ніж тиждень тому – 67 млн ​​доларів. Мінфін задовольнив усі 16 заявок зі ставками від 5,95% до 7% річних, а середньозважена ставка-6,82% річних».

Окрім цього, Міністерство фінансів також підняло прибутковість гривневих 3-місячних цінних паперів з 18,5% до 19% річних, що дозволило йому збільшити обсяг продажів до 834,4 млн грн.

Зазначають, що з 19 заявок міністерство відхилило лише дві на 150 млн грн за ставками до 19,5% річних.

Вказують, що на аукціонах з продажу 6 і 12-місячних ОВДП ставка розміщення залишилася на рівні 18,5% річних, так як покупці і не просили більше. Були задоволені всі 12 заявок на 43,8 млн грн.

Нагадаємо, 7 серпня Міністерство фінансів за результатами планового аукціону розмістило гривневі та валютні облігації внутрішньої державної позики на загальну суму понад 10 мільярдів гривень.

категорії
Економіка

Публікації по темі