Мінфін та ОЕСР проаналізують корпоративне управління в Укренерго

Звіт міститиме огляд реформування сфери управління державними компаніями в електроенергетичному секторі в цілому та безпосередньо кейс Укренерго.

Міністерство фінансів України та Організація економічного співробітництва та розвитку за підтримки Мінекономрозвитку проведуть дослідження системи корпоративного управління Укренерго.

Повідомляє Міністерство фінансів України.

Звіт міститиме огляд реформування сфери управління державними компаніями в електроенергетичному секторі в цілому та безпосередньо кейс Укренерго.

«Такий аналіз дозволить відзначити сильні та виявити слабкі сторони корпоративного управління компанії, визначити ключові перешкоди та ризики, а також спрогнозувати тенденції для подальшого розвитку не тільки Укренерго, але й електроенергетичного комплексу в цілому», – прокоментувала Міністр фінансів України Оксана Маркарова.

ОЕСР проаналізує структуру управління компанії, рівень розкриття фінансової та нефінансової інформації, взаємовідносини з державою, передумови, стан реформування корпоративного управління Укренерго та ключові проблеми і виклики.

За результатами аналізу Мінфін, Мінекономрозвитку та Укренерго отримають рекомендації, які стануть основою для подальшого успішного реформування Укренерго. Це дозволить сформувати новий рівень корпоративного управління, а Мінекономрозвитку планує розробити політику власності для “Укренерго”, щоби забезпечити прозорість діяльності за світовими стандартами.

Діяльність ОЕСР спрямована на зміцнення та підвищення ефективності економік країн світу та покращення соціально-економічних умов. Принципами корпоративного управління ОЕСР керується більшість країн світу. Вони сформовані на основі аналізу та досвіду розвитку світових економік і пропонують комплексний підхід, який дозволяє зробити управління державним підприємством ефективним, прозорим та запобігти корупції.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів України отримало право на управління державним підприємством «НЕК «Укренерго» 4 лютого 2019 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі