Мінфін удосконалить видачу дозволів, пов’язаних з митницею

Зазнають змін три накази Мінфіну.

Оприлюднено проект наказу «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України»

Відповідну інформацію вчора, 2 жовтня, оприлюднив Мінфін.

Згідно з проектом наказу, планують удосконалити видачу дозвільних документів на відкриття та експлуатацію митного складу, складу тимчасового зберігання, здійснення митної брокерської діяльності, а також скоротити час отримання таких дозволів.

Згідно з проектом, змін зазнають три накази Мінфіну:

Положення про склади тимчасового зберігання, затвердженого наказом Мінфіну від 28.05. 2012 р. №613;

Порядку надання складським об’єктам статусу «митний склад» та позбавлення такого статусу, затвердженого наказом Мінфіну від 16.07.2012 р. №835;

Порядку подання та розгляду заяв і надання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею, затвердженого наказом Мінфіну від 04.08.2015 р. №693.

Крім того, планується викласти у новій редакції форми Заяви про надання/переоформлення дозволу на провадження митної брокерської діяльності та форми Заяви про анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності, затверджених наказом Мінфіну від 04.08.2015 р. №693 (завантажити нові форми).

В повідомленні зазначають, що такі зміни удосконалять видачу та скоротять час отримання дозвільних документів на відкриття та експлуатацію митного складу, складу тимчасового зберігання, здійснення митної брокерської діяльності та запровадять моніторинг за діяльністю митних складів та складів тимчасового зберігання відповідним підрозділом ДФС, на який покладено таку функцію; зменшать вплив людського фактору під час надання адміністративних послуг з метою мінімізації корупційних ризиків .

Також зазначачають, що цей наказ приведе нормативно-правові акти України у відповідність із законодавством України та міжнародними стандартами і практиками, які відповідають зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції.

Очікують, що наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

категорії
Економіка

Публікації по темі