Мінфін вперше продовжив термін обігу ОВДП до 6 років

Такі боргові інструменти були випущені вперше. Ставка склала 15,85% річних.

За результатами аукціонів ОВДП 11 червня Мінфін розмістив ОВДП на 6,6 млрд гривень, включаючи 3,42 млрд гривень за довгостроковими ОВДП з терміном обігу 6 років.

Про це йдеться в повідомленні Мінфіну.

Такі боргові інструменти були випущені вперше. Ставка склала 15,85% річних. Мінфін поступово рухається в бік збільшення термінів погашення державних облігацій, подовжуючи строки звернення до 2, 3, 5 і 6-річних ОВДП у гривні, тим самим збільшуючи частку державного боргу в національній валюті, що передбачено Середньостроковою стратегією управління держборгом на 2019-2022 роки.

З приєднанням до мережі міжнародного депозитарію цінних паперів Clearstream відкривається більше можливостей для залучення глобальних інвесторів в ОВДП в національній валюті з одночасним подовженням термінів їх обігу. Це дозволить підвищити рівень прозорості політики управління державним боргом, підвищити її ефективність і скоротити валютні ризики.

Нагадаємо, що Clearstream 27 травня 2019 року приєднав український ринок до своєї мережі.

Clearstream, міжнародний центральний депозитарій цінних паперів, що входить до групи Deutsche Börse Group, 27 травня 2019 року приєднав український ринок до своєї мережі через рахунок, відкритий в Депозитарії Національного банку, та зробить українські державні цінні папери доступними в своїй системі розрахунків. Банком-кореспондентом та оператором цього рахунку в Україні виступатиме Citibank.

категорії
Економіка

Публікації по темі