Міністерства й відомства спільно перевірятимуть інформацію про бенефіціарних власників

Мін'юст, Міністерство фінансів, Нацбанк, Державна фіскальна служба, Держфінмоніторинг та ряд інших органів підписали меморандум про співпрацю в створенні механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів власників.

Мін’юст, Міністерство фінансів, Нацбанк, Державна фіскальна служба, Держфінмоніторинг та ряд інших органів підписали меморандум про співпрацю в створенні механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів власників.

Про це йдеться в повідомленні ДФС.

Меморандум передбачає впровадження механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, які пов’язані з фіктивною діяльністю компаній.
Впровадження концепції сприятиме створенню прозорої бенефіціарної власності в Україні, надання прав ДФС для здійснення аналізу, перевірки інформації, що надавалась до Державного єдиного реєстру, для встановлення ознак правопорушень.

Крім того, ДФС отримає повноваження притягувати до відповідальності у випадках ненадання або надання неправдивої інформації щодо кінцевого бенефіціарного власника.

Проект концепції перевірки кінцевих бенефіціарних власників українські державні органи розробили за підтримки Консультаційного фонду підтримки асоціації Україна-ЄС протягом 2018 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі