Міністр економіки прокоментував зниження облікової ставки

Зниження облікової ставки до 15,5% річних позитивно вплине на ставлення до України міжнародних інвесторів.

Зниження облікової ставки до 15,5% річних позитивно вплине на ставлення до України міжнародних інвесторів.

Таку думку висловив міністр економіки Тимофій Милованов, коментуючи рішення Нацбанку, передає Мінфін.

«Ринок та міжнародні й українські аналітики очікували зниження на 0,5%. Більше зниження означає, що НБУ вважає українську економіку більш здоровою, ніж раніше прогнозувалось. Інфляція стає меншою і це відбувається швидше. Ця гарна новина погоджується з позитивним переглядом прогнозів економічного зростання цього та наступного років», — вважає Милованов.

Міністр зазначив, що якщо економічна ситуація в країні й надалі буде покращуватися, то облікова ставка Нацбанку може знизитися до 8-9%. А це, своєю чергою, призведе до зниження вартості кредитів для населення.

Раніше заступник голови правління Нацбанку Дмитро Сологуб заявляв, що одного лише зниження облікової ставки НБУ недостатньо для зниження ставок за кредитами до 12-13%.

24 жовтня Національний банк України оголосив про рішення знизити облікову ставку до 15,5% річних, тобто на 1 відсотковий пункт.

Раніше, 5 вересня, Нацбанк знизив облікову ставку до 16,5% річних, що на 0,5% менше, ніж було до цього.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. По суті, це відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Також це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку, Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює населення більше заощаджувати.

Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей витрачати більше коштів у конкретний момент, що призводить до зростання цін.

категорії
Економіка

Публікації по темі