«Місцева влада повинна контролювати забезпечення населених пунктів соцінфраструктурою», – Лев Парцхаладзе

Виконання норм ДБН є обов’язковим для проектувальників, архітекторів та будівельних організацій.

Темпи розвитку соціальної інфраструктури не встигають за темпами житлового будівництва.

На цьому наголосив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у ході експертної дискусії «Лінія зелена, лінія блакитна: наскільки ефективні нові правила забудови?». Про це інформують на Урядовому порталі.

«Сьогодні темпи розвитку соціальної інфраструктури не встигають за темпами житлового будівництва. У підсумку – класи у школах переповнені, а місць у дитячих садочках катастрофічно не вистачає. Згідно з державними будівельними нормами (ДБН) на 1000 жителів має бути обов’язково передбачено 38 місць у дитсадках та 135 місць у школах. І містобудівні умови повинні видаватися відповідно до цих норм. Це відповідальність місцевої влади», – заявив Лев Парцхаладзе

Він підкреслив, що виконання цієї норми, як і інших діючих ДБН, є обов’язковим для проектувальників, архітекторів та будівельних організацій.

Заступник міністра також нагадав, що для мінімізації диспропорції між будівництвом житла та важливих соціальних об’єктів у нових нормах вже введена можливість проектувати невеликі вбудовані та вбудовано-прибудовані дитсадки у житлових будинках. «Ми запропонували таке рішення для вирішення ситуацій, коли в умовах щільної забудови в містах не завжди є місце, щоб розмістити окремий заклад. Крім цього, за таким принципом плануємо розміщувати невеликі початкові школи. Це політичне рішення вже прийнято, і зараз потрібно внести зміни у відповідні державні будівельні норми», – додав він.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оновило державні будівельні норми, згідно яких введено норму щодо «жовтих ліній», які мають обмежувати забудову задля безпеки при можливому руйнуванні будівель.

категорії
Економіка

Публікації по темі