Місцеві бюджети з початку року отримали 355 млн податку на нерухомість

Це на 124,5 млн грн більше показника 2018 року.

Станом на 1 липня, до місцевих бюджетів надійшло 355,9 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб. Це на 124,5 млн грн більше показника 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби.

“Сформовано понад 1,3 млн податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для більше ніж 1,2 млн фізичних осіб – власників такої нерухомості. До сплати визначено податку на загальну суму близько 1 289,6 млн грн, що на  326,2 млн грн більше ніж у 2018 році (963,4 млн грн)”, – зазначено в повідомлені.

ДФС зазначає, що платниками податку на нерухоме майно є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. “Податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період. Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад”, – пояснює Державна фіскальна служба.

Варто зазначити, від сплати податку на нерухоме майно звільнені власники квартир до 60 кв. м., або будинку до 120 кв. м.

Водночас варто зазначити, що за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку) (підпункт «ґ» підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України).

Нагадуємо, що  фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення.

категорії
Економіка

Публікації по темі