Міжнародні резерви України у січні збереглися на рівні 20,8 млрд доларів

Міжнародні резерви України станом на 01 лютого 2019 року становили 20 млрд 819 млн доларів за попередніми даними, залишившись на рівні початку року.

Міжнародні резерви України станом на 01 лютого 2019 року становили 20 млрд 819 млн доларів за попередніми даними, залишившись на рівні початку року.

Про це інформує прес-служба Національного банку України.

Динаміку обсягу міжнародних резервів упродовж місяця визначали декілька чинників.

По-перше, операції Уряду. Платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті становили 883,9 млн дол.(в еквіваленті). З них 808,1 млн дол. – витрати на обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП, які становили 620,7 млн дол. (в еквіваленті).

По-друге, інтервенції Національного банку. У січні чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 136,1 млн дол.

Зокрема, для згладжування курсових коливань упродовж місяця Національний банк продав 54,3 млн дол., з яких 30,0 млн дол. – шляхом валютних інтервенцій за вибором найкращої ціни.

Але загалом у січні пропозиція валюти була вищою за попит, зокрема завдяки стабільним надходженням валютної виручки аграрних і металургійних експортерів, чистому продажу населенням валюти банкам, а також притоку коштів нерезидентів у гривневі державні цінні папери. Це дало Національному банку можливість купити на міжбанківському валютному ринку 190,4 млн дол., з яких 107,5 млн дол. за вибором найкращої ціни, не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами.

По-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 126,3 млн дол.

Загалом станом на 1 лютого 2018 року обсяг міжнародних резервів залишається на рівні п’ятирічного максимуму і покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

категорії
Економіка

Публікації по темі