Міжнародні резерви України зросли вище 20 млрд доларів

Це є п’ятирічним максимумом – востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року.

Вперше з 2014 року міжнародні резерви України зросли вище 20 мільярдів доларів.

Про це інформує прес-служба Національного банку України.

Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом на умовах програми Stand-ByArrangement, яку Рада директорів МВФ ухвалила 18 грудня 2018 року. Завдяки надходженню на суму 1 млрд спеціальних прав запозичень, близько 1,4 млрд доларів, від Фонду міжнародні резерви України зросли до 20,1 млрд доларів станом на 21 грудня 2018 року. Це є п’ятирічним максимумом – востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року.

Як і очікувалося, продовження співпраці з Фондом також відкрило Україні доступ до пов’язаного фінансування. 18 грудня Рада виконавчих директорів Світового банку також ухвалила рішення про надання Україні гарантії на підтримку державної політики у розмірі 750 млн дол. США, що зі свого боку допоможе Уряду залучити капітал на міжнародних ринках у 2019 році. За оцінками Національного банку, завдяки отриманню фінансування від міжнародних партнерів – МВФ, Світового банку та Європейської комісії – Україна зможе завершити поточний рік з обсягом міжнародних резервів близько 20 млрд дол. США, що перевищує останній прогноз НБУ, і підтримати їх на належному рівні у 2019 році.

Нагадаємо, що рада директорів Міжнародного валютного фонду на  засіданні у вівторок, 18 грудня, затвердила нову програму співпраці з Україною в рамках механізму stand-by. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько 3,9 млрд доларів. Зокрема, при цьому SDR1 млрд, близько $ 1,4 млрд, буде надано відразу.  Решту коштів нададуть за підсумками піврічних переглядів.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі