Морські порти України застосовуватимуть технологію blockchain

Міністерство інфраструктури України планує поширити роботу системи електронного управління портом E-Port на Миколаївський і Одеський морські торговельні порти, а також на морський порт "Південний".

Міністерство інфраструктури України планує поширити роботу системи електронного управління портом E-Port на Миколаївський і Одеський морські торговельні порти, а також на морський порт “Південний”.

Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян на брифінгу в Києві.

Він зазначив, що з метою створення та впровадження автоматизованих і уніфікованих систем, таких як “Єдине морське вікно” і Е-Port, до роботи були залучені Адміністрація морських портів України, морські порти, державні компанії і “Укрзалізниця”.

Система Е-Port є державною, всі доходи від неї генеруються в державний бюджет.

“Тестовим майданчиком для системи Е-Port став порт “Ольвія”. І я радий, що спільні зусилля дали дуже хороший результат – на 34,4% прискорилося оформлення вантажів і, відповідно, терміни обробки відправлень”, – підкреслив міністр.

В рамках реалізації пілотного проекту в порту “Ольвія” було створено єдиний інформаційний простір, підвищена доступність інформації для прийняття рішень в реальному часі, забезпечена прозорість процесу роботи і підвищена виконавча дисципліна, скорочені терміни обробки вантажів. Також були реалізовані інтеграційні процеси з оформлення вантажів, інтеграція з “Укрзалізницею”.

“Наші наступні кроки – це масштабування успішного прикладу впровадження системи Е-Port в усі державні підприємства України морській галузі, а також реалізація нової системи Е-Port 4.0. Це зробить роботу українських портів більш прозорою та ефективною. Зокрема, порти Миколаєва, Одеси і порт “Південний” будуть включені в цей проект”, – зазначив Омелян.

Він підкреслив, що з метою підвищення довіри до операцій в транспортній галузі міністерство вже тестує переклад окремих компонентів на технологію blockchain, зокрема, сервіс Е-Port 4.0, унеможливить підробку або фальсифікацію відповідних транзакцій. Реалізувати blockchain технологію в системі Е-Port планується вже до кінця цього року.

категорії
Економіка

Публікації по темі