МВФ змінив формат фінансової допомоги для України

Фонд замінив програму допомоги Україні з EFF на stand-by.

Міжнародний валютний фонд замінив програму допомоги Україні з EFF на stand-by

Про це повідомила народний депутат Ірина Луценко, передає Інтерфакс.

“…МВФ змінив програму допомоги, з якою працювали, на програму stand-by. А програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану. Вже навіть те, що МВФ змінив програму для країни, яка починає розвиватися, але яка ще має проблеми, але яка вже не в переддефолтному стані, свідчить про визнання міжнародними фінансовими інституціями того, що Україна показує дуже гарне зростання”, – сказала Луценко.

Фонд вимагав ряд реформ від української влади: пенсійну реформу, призначення очільника Національного банку, закон про Антикорупційний суд та корекції внутрішніх тарифів на газ. В Мінфіні заявили, що Україна виконала більшість своїх зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом.

Зазначимо, у березні 2015 року у МВФ запровадили для України програму EFF, яка замінила програму stand-by, розпочату у 2014. Причина зміни у більш тривалій потребі платіжного балансу України.

Поточна програма України і МВФ обсягом 17,5 млрд дол., з яких Україна отримала 8,7 млрд дол. у зв’язку з повільним впровадженням узгоджених реформ, закінчується навесні 2019 року.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду, яку очолив Рон ван Роден, прибула з візитом до Києва. Протягом перебування в Україні (6-19 вересня) представники фонду мають вирішити долю наступного траншу.

категорії
Економіка

Публікації по темі