На дорогах стане безпечніше: Мінінфраструктури виділить майже 500 млн на освітлення пішохідних переходів

Міністерство інфраструктури України виділить кошти на проведення робіт з освітлення пішохідних переходів на дорогах загального значення. 

Міністерство інфраструктури України виділить кошти на проведення робіт з освітлення пішохідних переходів на дорогах загального значення.

Про це йдеться в річному плані закупівель Міністерства на 2019 рік.

Зазначено, що на електромонтажні роботи заплановано виділити 461 мільйон 897 тисяч гривень, кошти виділятимуть з державного бюджету.

За ці гроші мають виконати проектно-вишукувальні роботи, розробити експертизу проектної документації та здійснити безпосередньо улаштування освітлення пішохідних переходів з живленням від існуючих електромереж та від сонячної енергії. Крім цього також планують улаштувати освітлення аварійно-небезпечних ділянок автомобільних доріг загального користування, встановити світлофори на пішохідних переходах, Т-подібних та Х-подібних перехрестях.

Роботи відбуватимуть згідно зі здійсненням заходів щодо підтримки впровадження транспортної стратегії України на 2019 рік, погодженого Міністерством фінансів України та затвердженого Міністерством інфраструктури України, яким передбачено впровадження пілотного проекту щодо заходів з підвищення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування у Львівській, Херсонській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Харківській, Миколаївській областях.

Сьогодні ж три компанії, що подали свої пропозиції, очікують рішення від Міністерства. Зокрема це ТОВ Дорекс-Безпека руху, ТОВ “СЕА Електротехніка” та ТОВ “Сварко Україна”.

Нагадаємо, у нових ДБН «Природне і штучне освітлення» містяться вимоги до влаштування оптимального освітлення пішохідних переходів. Це має сприяти підвищенню видимості пішоходів для водіїв та безпеки дорожнього руху загалом. Норми вступили в дію з 1 березня цього року.

Згідно з ДБН, мінімальна освітленість наземних пішохідних переходів у житловій зоні має складати 6 люксів, середня – 20 люксів. У комерційній та промисловій зоні мінімальна освітленість складає – 15 люксів, середня – 30 люксів.

категорії
Економіка

Публікації по темі