На кредитному ринку очікують пожвавлення

Національний банк, за результатами опитування про умови кредитування, відзначає очікування банками подальшого зростання попиту на всі види кредитів для бізнесу.

Національний банк, за результатами опитування про умови кредитування, відзначає очікування банками подальшого зростання попиту на всі види кредитів для бізнесу.

Про це йдеться в звіті про підсумки опитування, оприлюдненому на веб-сайті НБУ.

Опитування проводилося з 20 червня по 10 липня 2018 року серед кредитних менеджерів 63 банків, на які припадає 98% активів банківської системи.

У ньому йдеться про результати у 2-му кварталі і очікування на 3-й квартал і 12 наступних місяців.
Згідно з результатами опитування, попит бізнесу на кредити зростає.

Найбільше зростання прогнозується банками за кредитами МСП, гривневими і короткостроковими кредитами для бізнесу.

Також фінустанови очікують пожвавлення споживчого кредитування. Більшість банків очікує збільшення корпоративного кредитування з кінця 2016 року, але саме в цьому опитуванні їх частка досягла максимального значення – 81% (баланс відповідей 37%).

Зросла і частка фінустанов, які очікують збільшення видачі кредитів домогосподарствам – 67% опитаних (баланс відповідей 51%).
Банки також зберігають позитивні очікування щодо приросту депозитів як населення (57% респондентів, баланс – 42%), так і бізнесу (68% респондентів, баланс – 34%).

У другому кварталі попит бізнесу на кредити дещо зріс, про що повідомили 48% опитаних банків (баланс відповідей – 15%).
Вони зафіксували збільшення попиту на всі види корпоративних кредитів, крім кредитів великим підприємствам.

Головними факторами попиту банки вважають потреби бізнесу в оборотному капіталі і інвестиціях, які стало тяжче фінансувати за власні кошти.

Банки відзначають збільшення частоти схвалення заявок на кредити МСП і поступове пом’якшення стандартів кредитування малих і середніх підприємств.

категорії
Економіка

Публікації по темі