На крок ближче до корпоратизації: складено акт оцінки необоротних активів Укренерго

Перетворення Укренерго в ПрАТ — одна з умов сертифікації компанії як незалежного оператора системи передачі електроенергії та отримання кредитних коштів в рамках Меморандуму про взаєморозуміння з ЄС.

Комісія з корпоратизації державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»» склала акт оцінки необоротних активів підприємства та подала його для рецензування Фонду державного майна.

Про це повідомляє прес-служба Міністертсва фінансів України.

«За чотири місяці роботи нам вдалось виконати більш ніж половину запланованих завдань. Складання акту оцінки – це черговий крок, що наближує нас до головної мети – корпоратизації Укренерго. Продовження реформи у сфері енергетики та перетворення підприємства дозволить ефективно впровадити законодавство про ринок електроенергії та поступово привести його до рівня європейських стандартів», – зазначив заступник Міністра фінансів Василь Шкураков.

Вже на наступному засіданні Комісія розпочне обговорення проекту статуту нового акціонерного товариства, що відповідатиме вимогам як сьогоднішньої реформи корпоративного управління державних підприємств, так і законодавству про ринок електричної енергії.

«Завдяки підтримці Міністерства фінансів та особисто міністра Оксани Макарової, ми змогли не тільки розблокувати реформу, але й успішно увійти в її фінальну стадію. Ця подія важлива для всієї енергетичної галузі в цілому, адже корпоратизація Укренерго — частина міжнародних зобов’язань України, виконання яких є одними з ключових умов для отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС», — заявив керівник Укренерго Всеволод Ковальчук.

Перетворення Укренерго в ПрАТ — одна з умов сертифікації компанії як незалежного оператора системи передачі електроенергії та отримання кредитних коштів в рамках Меморандуму про взаєморозуміння з ЄС.

Довідка

Міністерство фінансів України отримало право на управління державним підприємством «НЕК «Укренерго» 4 лютого 2019 року. Відповідний акт приймання-передачі було підписано Комісією з питань передачі цілісного майнового комплексу ДП «НЕК «Укренерго», створеною Мінфіном на виконання розпорядження КМУ від 14.11.2018 № 1001. З моменту підписання документу Укренерго перейшло зі сфери Міністерства енергетики та вугільної промисловості до Міністерства фінансів. 22 лютого 2019 року Міністерство фінансів України створило комісію з реорганізації державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»» в приватне акціонерне товариство (ПрАТ).

категорії
Економіка

Публікації по темі