На Львівщині розширили перелік сільськогосподарських кооперативів, які мають право на державну підтримку

Для СОК молочарського і м’ясного напрямів умови щодо кількості членів та ФГ залишилися незмінними.

Розширили перелік сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які мають право на державну підтримку у 2019 році. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів надається у розмірі 70 % вартості придбаного обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції без врахування сум податку на додану вартість, але не більше ніж 3 млн гривень на один кооператив.

Постановою КМУ від 24 жовтня 2018 року № 911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою КМУ від 07.02.2018р № 106. Відтак, відтепер в програмі фінансової підтримки можуть брати участь сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (далі – СОК) плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин  в складі яких не менше 7 членів, з яких принаймні один має бути ФГ.

Для СОК молочарського і м’ясного напрямів умови щодо кількості членів та ФГ залишилися незмінними. До складу кооперативу мають входити не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші – фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Для отримання фінансової підтримки СОК одночасно подають до регіональної комісії в паперовому вигляді, а до Мінагрополітики – в електронному вигляді такі документи:

– копію статуту СОК;

– баланс і звіт про фінансові результати за останній звітний період за встановленою формою (нововведення);

– виписку з банку про обіг коштів на поточному рахунку (для СОК, зареєстрованих у поточному році) (нововведення);

– ідентифікаційні документи встановленого зразка, що видаються на тварину (для СОК молочарського напряму) (нововведення).

– відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для членів СОК;

– довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;

– копію договору з постачальником обладнання;

– копію векселя, виписаного постачальнику обладнання;

– копії документів, що підтверджують оплату податку на додану вартість та 30 відсотків вартості придбаного обладнання;

– копії підтвердних документів щодо одержання СОК обладнання.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі