На Львівщині збільшується обсяг залучених інвестицій, – Ростислав Замлинський

Щороку Львівщина майже на чверть збільшує експорт.

У Львівській області функціонує майже 120 тисяч підприємців малого та середнього бізнесу.

На цьому наголосив Ростислав Замлинський, Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, 1 листопада під час XVIII Міжнародному економічному форумі у Львові в рамках дискусії «Нова промислова політика України – результат економічних реформ».

«Львівщина завжди була осередком малого та середнього бізнесу, саме тому в нас левова частка таких підприємців. Це майже 120 тисяч підприємців, а це є велика деверсифікація валового оригінального продукту, хоча дійсно є і великі підприємці, які працюють тут, на Львівщині», – заявив Ростислав Замлинський.

За його словами, Львівщина першою, після відновлення української державності на початку 90-х років, почала створювати інфраструктуру бізнесу. «Це є бізнес асоціації, фінансові установи, страхові компанії, і нам дуже приємно, що впродовж останнього часу розвивається IT-кластер. Тому що без сучасних викликів та досягнень неможливо збільшувати обсяг реалізації своєї продукції», – зазначив він.

Крім того, заступник облдержадміністрації розповів про кадровий потенціал області. «По деяких показниках ми є на першому місці, це по тих, хто вчиться в профтехосвіті, а по деяких ми перебуваємо в трійці лідерів, але це армія молодих людей, які готові завтра приступити до конкретних практичних речей на ваших підприємствах», – заявив він.

Ростислав Замлинський також зазначив, що за останні роки динамічно зріс обсяг залучених інвестицій зокрема, а також так званих капітальних вкладень. «Як результат маємо і приріст по сільському господарству, і приріст по промисловій продукції і найважливіше – це приріст експорту товарів», – наголосив він.

Також Ростислав Замлинський розповів, що після початку російсько-української війни ряд підприємців був змушений переорієнтувати свої ринки збуту. «До 2014 року Російська Федерація мала майже третину в структурі експорту Львівської області. Після 2014 року ми суттєво змінили наші орієнтири, і в нас зовсім по-іншому виглядає структура експорту, в основному це країни Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Близького Сходу», – звітує заступник ЛОДА. За його словами, в порівнянні 2016 та 2017 років матеріальний показник збільшення експорту становить пів млрд грн.

Також він наголосив на важливості та дієвості створення «Служби інвестора» в 2016 році. Це чиновники, які покликані служити інвесторам чи потенційним інвесторам, які хочуть на території Львівщини започаткувати свою діяльність. Сприяння в утриманні земельних ділянок, погоджувальних процедур.

Зокрема, Ростислав Замлинський відзначив результати діяльності проекту «Регуляторна гільйотина», започаткованому у 2015 році. «Він і далі тримає курс на зменшення регуляторних бар’єрів, запровадження механізму Prozorro, а також запровадження ряду електронних сервісів», – акцентував він. Між іншим він зазначив, що за рахунок впровадження системи Prozorro Львівщина цього року зекономила 3 млрд гривень.

Як повідомив заступник облдержадміністрації, на супроводі в обласної служби інвестора перебуває більше сотні інвестиційних проектів і майже 700 сумарно. «Як результат – більше 23 тисяч робочих місць, 180 нових виробничих потужностей та бренди, які ви сьогодні бачите», – відзначив він.

Зокрема під час виступу заступник згадав торгові місії. «Протягом цього року було їх було 9. Ми очікуємо ще дві торгові місії: одна відбудеться найближчим часом до Китаю, ще плануємо до Азербайджану. Буквально тиждень тому була місія в Білорусь. Ми знайшли багато спільних точок дотику. Місяць тому була торгова місія наша в Італію, і ми вже знайшли орієнтири, як будемо рухатися далі», – зазначив Ростислав Замлинський.

«За 2,5-3 роки ми проводили спільно з профільним департаментами, з науковцями аналіз того, на що ми як держава витрачаємо гроші, замовляючи підготовку тих чи інших кадрів і зрозуміли, що потрібно структуру змінити. Саме тому ми зменшим замовлення практично до нуля продавців, тому що навчати 3 роки продавця як мінімум не гуманно. Але зараз на ринку потрібні водії, слюсарі, електромонтери, кравці, ті, що працюють на верстатах, фрезерувальники. Тому ми суттєво збільшили державне замовлення. Ми вже готуємо тих людей, які готові будуть через рік працювати у ваших підприємствах. Більше того, ми створили 8 навчально-виробничих центрів за участю бізнесу, тобто бізнес вже може готувати собі майбутні кадри», – розповів Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації про підготовку кадрів.

Також він наголосив на зростанні місцевих бюджетів. «За останні роки більше 1,5 тисячі кілометрів доріг було відремонтовано, побудовано, відреставровано, розширено. Це є транспортна інфраструктура, по якій їздять не лише люди, а й вантажі, які довозять вашу продукцію в магазин до конкретного споживача», – зауважив Ростислав Замлинський.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі

Новини