На Південно-Українській АЕС підключили енергоблок після ремонту

Четвертий енергоблок Запорізької АЕС підключено до енергомережі на підставі ліцензії.

Після успішного усунення несправностей системи автоматичного регулювання турбіни третій енергоблок Южно-Української АЕС було підключено до енергосистеми України.

Про це вчора, 20 жовтня, повідомили в прес-службі НАЕК «Енергоатом».

«20 жовтня 2018 року о 01:44 енергоблок №4 Запорізької АЕС підключено до енергомережі після закінчення масштабного середнього ремонту. Ведеться набір потужності», – йдеться в повідомленні.

Зазначають що четвертий енергоблок Запорізької АЕС підключено до енергомережі на підставі ліцензії з продовження терміну експлуатації, виданої Держатомрегулювання України від 16 жовтня 2018 року.

«Запорізькою АЕС виконано повний комплекс робіт з оцінки технічного стану обладнання, підвищення і переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс. Проведені на енергоблоці роботи повністю відповідають міжнародним стандартам МАГАТЕ, законодавству України в сфері ядерного регулювання, а також загальносвітовому досвіду експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін», – передають коментар Олександра Остаповця, генерального директора Запорізької АЕС.

В даний час на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 4 енергоблоки. Енергоблоки №1 і №3 знаходяться в планових ремонтах. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків немає.

Також вказано, що в останні роки Запорізька АЕС виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними електростанціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п’ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році.

категорії
Економіка

Публікації по темі