Нацбанк оприлюднив програму дій на 2019 рік

Нацбанк продовжуватиме забезпечення сприятливого середовища для учасників фінансової екосистеми.

Національний банк України оприлюднив Програму дій на 2019 рік, яка забезпечить низьку інфляцію, стабільну банківську систему, та ефективне регулювання фінансового сектора.

Про це сьогодні, 16 січня, повідомила прес-служба Нацбанку.

Зокрема, у поточному році Національний банк продовжуватиме скеровувати свою діяльність на виконання цієї програми, щоб створити сприятливе середовище для учасників фінансової екосистеми.

“Звичайно, пройти шлях до стійкої економіки і розвинутої та стабільної фінансової системи ми не можемо самотужки – це потребує спільної роботи Національного банку і вас – банків, бізнесу, державних органів, експертної спільноти та медіа”, – наголосив голова Національного банку Яків Смолій.

Програма дій на 2019 рік оцінює поточний прогрес у втіленні Стратегії, досягнутий минулого року, та містить чіткий перелік дій, який має зазначений строк виконання.

Також, зазначається у Програмі дій, важливою передумовою досягнення стратегічних цілей Національного банку є відсутність суттєвих шоків у внутрішньому та зовнішньому середовищі. Реалізація окреслених ризиків може поставити під загрозу спроможність Національного банку втілити заплановану Програму дій.

“Зокрема, від стану глобальної економіки, розгортання протекціоністських настроїв у світі, динаміки цін на сировинні товари і апетитів інвесторів до країн, що розвиваються, залежить здатність знизити інфляцію та перейти до вільного руху капіталу. А посилення зовнішньої військової агресії може поставити під загрозу не лише потенційні досягнення, а й здобутки минулих років!”, – йдеться у документі. Тим часом до потенційних ризиків Національний банк також відніс послаблення інтересу до країн, що розвиваються, та відплив капіталу з цих країн, а також посилення трудової міграції українців.

категорії
Економіка

Публікації по темі