Нацбанк оскаржить рішення щодо ліквідації банка Юнісон

НБУ планує оскаржувати в апеляційному порядку рішення Окружного адмінсуду Києва щодо повернення банківської і генліцензії на здійснення валютних операцій банку Юнісон.

НБУ планує оскаржувати в апеляційному порядку рішення Окружного адмінсуду Києва щодо повернення банківської і генліцензії на здійснення валютних операцій банку Юнісон.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

30 травня 2019 року Окружний адмінсуд Києва зобов’язав Нацбанк повернути банку Юнісон банківську ліцензію і генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій. НБУ звертає увагу, що зазначене рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене в апеляційному порядку.

У Нацбанку наголошують, що регулятор ухвалював рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку Юнісон на підставі відповідної пропозиції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Як відомо, Нацбанк 28 квітня 2016 року ухвалив рішення про віднесення банку Юнісон до категорії неплатоспроможних через непрозору структуру власності.

На момент ухвалення цього рішення акціонерами банк Юнісон були 11 компаній, зареєстрованих у Республіці Кіпр, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше статутного капіталу банку.

Процедура виведення банку Юнісон з ринку була визнана законною судом найвищої інстанції у вересні 2018 року.

7 вересня 2018 року Верховний суд, відмовивши у задоволенні заяви акціонера банку – кіпрської компанії Мелігант Груп ЛТД – ухвалив остаточне рішення щодо законності віднесення банку до категорії неплатоспроможних та введення в банк тимчасової адміністрації.

Однак компанія Мелігант Груп ЛТД спільно з іншим акціонером банку – компанією Інтентост Сістемс ЛТД – знову звернулась до Окружного адмінсуду м. Києва з вимогою скасувати рішення Національного банку від 18 червня 2018 року про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. У підсумку Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив їхній позов.

категорії
Економіка

Публікації по темі