Нацбанк передав банкам 180 млн доларів готівкою

Національний банк України провів аукціон з продажу готівкових доларів серед системних банків України. Банкам передали 180 мільйонів доларів.

Національний банк України провів аукціон з продажу готівкових доларів серед системних банків України. Банкам передали 180 мільйонів доларів.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

“Сьогодні Національний банк провів другу операцію з обміну готівкового долару на безготівковий. Ми запропонували банкам 180 млн дол. США готівкою. Фактично всю суму вони повністю викупили. Цього разу в цій операції взяли участь 12 з 14 системно важливих банків, в яких зберігається майже весь обсяг валютних вкладень населення. Найближчим часом вони зможуть поповнити свої каси валютною готівкою і задовольнити відкладений попит клієнтів”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на цьому тижні буде ще одно операція з обміну готівкового долару, дефіцит якого виник через перебої з авіасполученням внаслідок коронавірусу. Тож незабаром проблема має бути вирішена.

“Водночас, як і раніше, радимо громадянам купувати та продавати валюту не в обмінниках, а в онлайн-додатках банків. Це сучасно і безпечно”, – додали в Нацбанку.

Нагадаємо, минулого тижня Нацбанк отримав з-за кордону партію готівкового долара США, щоб поповнити каси банків готівкою. У середу, 25 березня, відбувся перший аукціон з обміну безготівкової валюти. Участь у цій операції взяли 11 з 14 банків, які мають статус системно важливих. Запропонований Нацбанком обсяг готівкової валюти становив 130 млн дол. і був повністю викуплений банками. При цьому потреба банків перевищувала запропонований обсяг валюти. Банки подали заявки на загальну суму близько 280 млн дол.

Читайте нас у Telegram

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі