Нацбанк поскаржився Вищій раді правосуддя на суддів через справу про націоналізацію Приватбанку

Національний банк вбачає у діях суддів безпідставне затягування або невжиття заходів щодо розгляду справи упродовж строку.

Національний банк подав до Вищої ради правосуддя дві скарги на суддів Окружного адміністративного суду Києва та суддю Печерського районного суду міста за неналежну поведінку під час розгляду справ щодо націоналізації Приватбанку.

Про це повідомляє прес-служба НБУ у Facebook.

Зазначається, що Національний банк вбачає у діях суддів: безпідставне затягування або невжиття заходів щодо розгляду справи упродовж строку, встановленого законом; порушення засад рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом; порушення правил юрисдикції.

“З огляду на вказані обставини Національний банк просить Вищу раду правосуддя притягнути зазначених суддів до дисциплінарної відповідальності”, – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, як повідомляли раніше, підтверджений аудитом борг пов’язаних із Ігорем Коломойським осіб і компаній перед Приватбанком становить 212 мільярдів гривень.

“Компанії, ймовірно підконтрольні колишнім власникам банку, на сьогодні в гривневому еквіваленті винні банку 240 мільярдів гривень. 212 мільярдів із них підтверджені аудиторським висновком кредити плюс відсотки, які нараховані, але не отримані. І відповідно, коли зростає курс, збільшується і зобов’язання по валютній позиції”, – сказала вона, відповідаючи на питання про те, скільки коштів повинен повернути Коломойський.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі