Нацбанк продовжує запроваджувати ризик-орієнтований та “forward-looking” підходи в процесах інспектування

З моменту затвердження оновленої оцінки Національним банком вже проведено перевірки 50 банків.

Національний банк продовжує запроваджувати ризик-орієнтований підхід до проведення інспекційних перевірок банків. Частиною такого підходу є оновлення рейтингової системи CAMELSО, зокрема доповнення рейтингових оцінок компонентом “Операційний ризик” та актуалізація критеріїв оцінок.

Інформація зазначена у прес-релізі на сайті НБУ.

Зазначають, що з моменту затвердження оновленої оцінки Національним банком вже проведено перевірки 50 банків.

«CAMELSО дає банкам та регулятору бачення комплексної оцінки, в ході якої підлягають аналізу усі напрямки діяльності та суттєві ризики банку, а особлива увага приділяється корпоративному управлінню та системам управління ризиками і внутрішнього контролю», – йдеться в повідомленні.

Додають, що результати інспектування за рейтинговою системою CAMELSO Національний банк інтегрує в оцінку SREP.

Денис Новиков, директор департаменту виїзних перевірок банків НБУ, зазначив про зміни, які відбулися у комунікаціях з банками «Так, наприклад, запроваджується практика обговорення з банками результатів інспекційних перевірок перед винесенням їх на розгляд Комітету з питань нагляду НБУ та у разі необхідності банки мають можливість висловити свою позицію на Комітеті з питань нагляду».

Також він повідомив, що в ході інспектування регулятор підтримує постійний діалог з керівництвом та співробітниками банку.”Адже ціль інспектування – не застосування до банку заходів впливу, а допомога у вирішенні виявлених проблем та надання рекомендацій щодо можливих шляхів їх подолання і недопущення подібних випадків у майбутньому”, – зауважив Денис Новиков.

Також додав, що перехід на ризик-орієнтоване планування передбачає зміну фокусу інспекційних перевірок із комплексних на тематичні, за окремими компонентами CAMELSО/напрямами діяльності банків, зокрема корпоративне управління, система ризик-менеджменту, система внутрішнього контролю, ІТ-ризики.

В повідоленні звітують: усього за 9 місяців 2018 року департамент виїзних перевірок банків НБУ здійснив 18 планових та 12 позапланових перевірок банків.

категорії
Економіка

Публікації по темі