Нацбанк спростив умови ведення бізнесу в Україні

Йдеться про спрощення в частині розпорядження рахунком.

Національний банк врегулював окремі питання здійснення безготівкових розрахунків у національній валюті, що спростить ведення бізнесу в Україні.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Йдеться про спрощення в частині розпорядження рахунком завдяки скасуванню вимоги щодо оформлення картки зі зразками підписів. Це суттєво зменшить витрати часу та коштів суб’єктів господарювання на оформлення документів.

Крім того, з метою виконання банками вимог Закону України «Про валюту і валютні операції» щодо валютного нагляду за здійсненням переказу коштів у національній валюті на рахунки отримувачів-нерезидентів передбачена можливість повернення банками без виконання розрахункового документа клієнта-платника, якщо ним не заповнено реквізит «Код країни нерезидента» отримувача.

Документ набирає чинності з 27 червня 2019 року.

Нагадаємо, Національний банк оновив перелік документів, що утворюються в діяльності НБУ та банків України, із зазначенням строків їх зберігання.

Нововведення впроваджується для розвитку електронного документообігу та спрощення ведення архівної справи в банківській системі України. Завдяки цьому, українські банки матимуть змогу спростити процес організації ведення архівної справи, автоматизувати процеси систематизації та архівного зберігання документів тазапровадити єдиний підхід при побудові електронних архівів.

категорії
БізнесЕкономіка

Публікації по темі