Нацбанк змінив порядок зберігання готівки у банках

Національний банк розширив можливості уповноважених банків ефективніше здійснювати операції із запасами готівки регулятора

Національний банк розширив можливості уповноважених банків ефективніше здійснювати операції із запасами готівки регулятора.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, уповноважені банки отримають можливість:

–        зараховувати до запасів готівки, що перебуває у них на зберіганні, пачки банкнот, прийняті від інших банків, що підлягають перерахуванню;

–        вести окремий їх облік та оброблення.

Також змінено регламент подання заявок та дозволів. Крім того, подовжено терміни перерахування коштів, що створює сприятливі умови виконання операцій із запасами готівки на зберіганні.

З метою мінімізації операційних ризиків уповноважені банки повинні розробити план дій щодо організації роботи із запасами готівки на зберіганні в умовах обставин непереборної сили та погодити його з Національним банком, а також періодично проводити тестування та за його результатами оновлення – зазначеного плану.

Національний банк України отримає можливість застосовувати штрафні санкції до уповноважених банків у разі повторного допущення останніми порушення умов зберігання запасів готівки Національного банку України.

Відповідні зміни внесені до Положення про передавання запасів готівки на зберігання до уповноважених банків постановою Правління Національного банку України від 23 жовтня 2018 року № 112 (далі – постанова № 112).

Постанова № 112 набирає чинності з 01 листопада 2018 року.

Водночас з 01 січня 2019 року набирають чинності пункти[1], які стосуються:

–        – укладення договору про зберігання запасів готівки Національного банку України за новим зразком;

–        – можливості зарахування до запасів готівки на зберіганні готівку, що підлягає перерахуванню;

–        – застосування штрафних санкцій до уповноваженого банку.

категорії
Економіка

Публікації по темі

Новини