Нацбанк знову підвищив облікову ставку

Національний банк підняв облікову ставку на 0,5 відсоткових пункти до 18%.

Національний банк підняв облікову ставку на 0,5 відсоткових пункти до 18%.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

“Правління Національного банку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 18% річних з 7 вересня 2018 року. Незважаючи на впевнене зниження інфляції з початку року, реалізація ряду ризиків може в подальшому перешкодити цій тенденції”, – йдеться в повідомленні.

“Проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію в рамки цільового діапазону в кінці 2019 року і досягти середньострокової мети 5% в 2020 році”, – вважають в НБУ.

Правління НБУ бачить зростання ймовірності реалізації певних ризиків і вважає за необхідне посилити жорсткість монетарних умов шляхом підвищення облікової ставки.

Підвищення облікової ставки на 0,5 %, на думку правління, є достатнім для зниження інфляції до цільового діапазону в терміни, передбачені прогнозом.

Нагадаємо, правління НБУ за підсумками засідання комітету 12 липня прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% з 17%, хоча більшість членів комітету (п’ять з дев’яти) висловлювалося за більш радикальне підвищення – до 18%.

Як відомо, зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі