Національний банк надає можливість іноземним компаніям відкривати рахунки в Україні

Для поступового переходу України до вільного руху капіталу Національний банк надає можливість відкривати рахунки  іноземним інвестиційним фондам та компаніям з управління активами. Про це повідомив прес-центр НБУ. НБУ спростив...

Для поступового переходу України до вільного руху капіталу Національний банк надає можливість відкривати рахунки  іноземним інвестиційним фондам та компаніям з управління активами.

Про це повідомив прес-центр НБУ.

НБУ спростив інструкцію про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів. У повідомленні йдеться, що головна мета внесення таких змін – це запровадження механізму виявлення банками серед юридичних осіб-нерезидентів компаній-оболонок.

Спрощення в порядку відкриття рахунків клієнтів, передбачені в інструкції, позитивно вплинуть на умови ведення бізнесу. Зокрема, планують скасувати подання клієнтами банків під час відкриття рахунків картки зі зразками підписів. Натомість, розпорядження рахунком здійснюватиметься на підставі переліку осіб, які відповідно до законодавства мають на це право, та  що не потребують нотаріального посвідчення.  Також юридичним особам під час зміни найманування не потрібно закривати діючих рахунків.

Зміни набирають чинності 4 квітня.

Додамо, що право відкривати рахунки в українських фінансових установах та здійснювати через такі рахунки валютні операції юридичним особам-нерезидентам України передбачають Закони України “Про валюту і валютні операції” та “Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій”, а також Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Нагадаємо, у найближчі кілька місяців скоріше не варто очікувати тривожних подій на валютному ринку України. Про це раніше повідомляв голова Ради Національного банку Богдан Данилишин у Facebook.

категорії
Економіка

Публікації по темі